Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W teraźniejszych czasach w dużym stopniu zwiększyła się cena informacji. Ta jednostka, która to wie więcej i umie zrobić pożytek z tej wiedzy jest nadzwyczaj pożądanym rodzajem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam także wysoce korzystna w prywatnym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej ilości osób może okazać się szokiem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko przez bank ale także poprzez osobę prywatną.

Ogólnie jesteśmy wstanie rozróżnić dwa rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym zadomowiły się obydwie nazwy). Występują między nimi konkretne różnice, które to posiadam nadzieję poniższy paragraf uwypukli. Bank jako firma finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, kupno lokalu mieszkalnego itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób wyznaczony w umowie kredytu. Bank pragnąc ubezpieczyć zwrot przyznanego kredytu definiuje wymóg polegający na zrobieniu wpisu w części IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w stosunkowo krótkim czasie spełnić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku pieniądze są udzielane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana kancelarii notarialnej. Na dodatek pożyczkodawca posiada możliwość się asekurować poprzez wpis w dziale IV KW - hipoteka lub części II ksiąg wieczystych- własność.