Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny środek żeby w dość krótkim czasie zdobyć pokaźną sumę pieniędzy. W minionym czasie stały się one coraz to bardziej atrakcyjne a grono zadowolonych odbiorców wzrasta w trwałym tempie.

Jakie wytyczne trzeba spełnić aby otrzymać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności warto określić, że wskazane jest być właścicielem określonej części terenu tj. działki. Wykorzystywane przez nas uprawnienie do nieruchomości powinno być stwierdzone dokumentem a w dziale II KW musimy widnieć jako jedyni właściciele (w przypadku gdy jest kilku współwłaścicieli to potrzebna jest ich zgoda przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna okoliczność to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV KW).

Od wartości zastawianej posiadłości zależy finalnie suma przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest względnie wyższa aniżeli np. gruntu rolnego. Z tego powodu inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wysokości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna dlatego, że do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron uzyskuje pewność, że wszystkie sprawy od strony prawnej pozostaną przeprowadzone z właściwą pieczołowitością.