Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Popularnny dwu tygodnik o problematyce finansowej opisał w ostatnim tygodniu dowody statystyczne z których wynika dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, iż coraz większa ilość Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swego zadłużenia. Przyczynia się do dużej liczby katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest należyta pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na takową pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej poszukiwać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę w jak trudnej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. W wypadku gdy nie spłaca swych zobowiązań to praktycznie w każdym banku dostaje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Aczkolwiek takie sformułowanie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowywane właśnie na tak zagmatwane sytuacje.

Zasadniczym rodzajem pomocy z jakiej to posiadają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich główną mocną stroną jest to, że nikt nie sprawdza informacji znajdujących się w tzw. rejestrach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym przypadku jest porozumienie zawarte między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Wobec tego też jeśli tylko mamy lokal mieszkalny, dom lub parcelę to o taką pożyczkę mamy możliwość się starać.