Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tej chwili wypada powiedzieć, że w minionym okresie spore zamieszanie na polskim rynku propozycji pożyczkowych zrobiła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na okoliczność, że coraz to większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i doświadczonych konsultantów pożyczkowych nie ma w tym choćby minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki dawania kredytów przez polskie banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt pozyskiwał praktycznie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem znacznego zwiększenia zobowiązań przeterminowanych, to znaczy takiego rodzaju które to były w sposób niestosowny spłacane. W tej chwili strategia kredytowa zdaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest stosunkowo kłopotliwe i z tym wypada łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nader atrakcyjna.

Masa osób, które to nie orientuje się w problematyce finansów może z pewnością postawić pytanie „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego są duże różnice w formalnościach które to musimy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona stosunkowo mniejszymi formalnościami.