Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Jesteśmy wstanie to zaobserwować każdego poranka, lustrując telewizję, serfując po Sieci internetowej i przeglądając bieżącą prasę. Z każdego obszaru atakują nas oferty reklamowe, które zachęcają do zakupu nowego pojazdu lub nowatorskiego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było ostatnim krzykiem technologii, teraz jest już stare. W jaki sposób zdołamy coś kupić jeśli nasze honorarium na to nie zezwala. Znakomitym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili mamy możliwość zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od pozostałych produktów kredytowych, które są przedkładane na naszym rynku usług pożyczkowych”? Koronnym zagadnieniem w tym wypadku jest hasło oświadczenie. Należy bowiem zdać sobie sprawę, że z reguły gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to jesteśmy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Jest to o tyle istotne, że na tego typu dokumencie są widoczne ewentualne obciążania (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym egzekucja komornicza. Wówczas gdy bank widzi taką informację to jasnym jest, iż kredytu w żadnym wypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to oferta przeznaczona przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które to nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego przychodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego rodzaju są przydzielane najczęściej przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.