Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda osoba, która chociażby raz w całym swym życiu miała do czynienia z bankami z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której w żadnym razie nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót zaczerpnięty z nomenklatury kretytowej, który to zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom objaśnić te główne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy instytucja, jaka została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki aby taktyka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której dostęp mogą mieć jedynie banki. Przenikają do niej wiadomości o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy ustalonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to osiągamy za ustalone działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy pozyskać bez analizy informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju propozycją są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dosyć często mają duże opóźnienia. Trzeba tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są udzielane poprzez podmioty pozabankowe.