Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W dzisiejszych czasach wysoce wzrosła cena informacji. Ta osoba, która to wie więcej i da radę zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest bardzo pożądanym rodzajem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam także wysoko korzystna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej ilości osób może okazać się szokiem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale również poprzez osobę prywatną.

Generalnie zdołamy wyróżnić dwa rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym przyjęły się obie nazwy). Są pomiędzy nimi ustalone rozróżnienia, które mam nadzieję poniższy paragraf uwydatni. Bank jako organizacja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na zakup domu, kupienie mieszkania itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób wyznaczony w umowie kredytowej. Bank chcąc zabezpieczyć spłatę udzielonego kredytu wyznacza warunek polegający na zrobieniu wpisu w części IV KW nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili gdy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w dość krótkim czasie zaspokoić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei podpisywana kancelarii notarialnej. Dodatkowo pożyczkodawca będzie w stanie się zabezpieczyć przez wpis w dziale IV KW - hipoteka lub części II KW- własność.