Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która to choćby raz w całym swym życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo mówiący skrót wzięty z terminologii finansowej, który zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te zasadnicze określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, w krótkim czasieo po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki tak by strategia kredytowa była prowadzona na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której wejście mogą mieć jedynie banki. Przenikają do niej dane o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy konkretnego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które zdobywamy za ustalone działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki jesteśmy w stanie uzyskać bez weryfikacji danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zadłużeń i dość często mają widoczne spóźnienia. Powinno się tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.