Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to wyśmienity sposób aby w względnie krótkim czasie uzyskać poważną kwotę środków finansowych. W minionym okresie stały się one coraz to w wyższym stopniu wzięte a grono zadowolonych nabywców rośnie w stabilnym tempie.

Jakiego rodzaju warunki powinno się spełnić aby pozyskać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności trzeba określić, że wskazane jest być właścicielem konkretnej partii gruntu tj. działki. Dzierżone przez nas prawo do nieruchomości winno być stwierdzone dokumentem a w dziale II ksiąg wieczystych powinniśmy widnieć jako jedyni właściciele (gdy jest paru współwłaścicieli to niezbędna jest ich zgoda przy zawieraniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna okoliczność to takowa w której działka nie jest obciążona żadnym uprawnieniem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w dziale IV KW).

Od wartości zastawianej posiadłości pozostaje w zależności ostatecznie suma udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to działka budowlana to jej cena jest względnie wyższa niźli np. obszaru rolnego. Z tego powodu inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w większej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest całkowicie bezpieczna albowiem do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron zdobywa pewność, że wszystkie kwestie od strony prawnej pozostaną zrealizowane z należytą starannością.