Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, która choć raz w całym swym życiu miała styczność z bankami z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której w żadnym wypadku nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii kretytowej, który to zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej określenie kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wyłuszczyć te podstawowe pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest organizacja, jaka została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki żeby taktyka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której to wejście mają wyłącznie banki. Trafiają do niej wiadomości o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy konkretnego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które zdobywamy za poszczególne działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki jesteśmy w stanie osiągnąć bez weryfikacji danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Taką usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i bardzo często mają pokaźne spóźnienia. Należy tutaj stwierdzić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane poprzez podmioty pozabankowe.