Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już dzisiaj należy powiedzieć, iż w minionym okresie spore zamieszanie na polskim rynku propozycji finansowych zrobiła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Eksperci wskazują na okoliczność, iż coraz to większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza układem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i doświadczonych konsultantów kredytowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany strategii dawania kredytów przez nasze banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt otrzymywał praktycznie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem widocznego podwyższenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy tego typu które to były w sposób niepoprawny obsługiwane. W tym momencie polityka kredytowa zdaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest stosunkowo ciężkie i z tym wypada wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nader popularna.

Dużo ludzi, które nie orientuje się w zagadnieniach finansów jest w stanie z pewnością zapytać „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego są pokaźne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona względnie mniejszymi formalnościami.