Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda osoba, jaka chociaż raz w całym swym życiu miała zetknięcie z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której w żadnym wypadku nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót wzięty z terminologii bankowej, który to zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym bardziej określenie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym czytelnikom objaśnić te naczelne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która została powołana do życia przez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki tak aby strategia kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której wejście posiadają wyłącznie banki. Trafią do niej adnotacje o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy określonego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które osiągamy za poszczególne działania.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość otrzymać bez oceny informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Taką usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zadłużeń i dosyć często posiadają widoczne opóźnienia. Musimy tutaj oznajmić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są oferowane przez podmioty pozabankowe.