Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W aktualnych czasach w dużym stopniu wzrosła cena informacji. Ta osoba, która wie więcej i potrafi zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest nadzwyczaj pożądanym typem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam też wysoce użyteczna w osobistym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla wielu osób może okazać się szokiem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale także przez osobę prywatną.

Ogólnie jesteśmy wstanie wyróżnić 2 rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obie nazwy). Są pomiędzy nimi konkretne różnice, które mam nadzieję poniższy materiał uwydatni. Bank jako organizacja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, nabycie mieszkania itp.). Z tej też przyczyny środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób ustalony w umowie kredytu. Bank pragnąc ubezpieczyć spłatę przyznanego kredytu określa warunek polegający na zrobieniu zapisu w części IV KW posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili kiedy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w stosunkowo krótkim czasie spełnić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku pieniądze są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana kancelarii notarialnej. Na dodatek pożyczkodawca będzie w stanie się ubezpieczyć przez zapis w dziale IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub dziale II ksiąg wieczystych- własność.