Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Znany magazyn o problematyce finansowej wskazał w minionym tygodniu doniesienia statystyczne z jakich wynika bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, iż coraz większa ilość Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z prawidłową obsługą swojego obciążenia. Przyczynia się do dużej liczby tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest umiejętna pomoc. 1-dną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto ma możliwość na takową pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej poszukiwać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim wypada zdać sobie sprawę w jak zawiłej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. W przypadku gdy nie spłaca swych zadłużeń to faktycznie w każdym banku otrzymuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Niemniej jednak takie twierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak zagmatwane sytuacje.

Podstawowym typem pomocy z jakiej mogą skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich pierwszoplanową zaletą jest to, że nikt nie sprawdza danych zamieszczonych w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym przypadku jest porozumienie zawarte między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Stąd też jeśli tylko mamy lokal mieszkalny, dom lub działkę to o tego rodzaju pożyczkę mamy możliwość się starać.