Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda osoba, jaka chociaż raz w całym swoim życiu miała styczność z agencjami bankowymi z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to pod żadnym pozorem nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót wzięty z nomenklatury kretytowej, który to zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te podstawowe pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która została stworzona przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki poczyniły banki aby strategia kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której to dostęp mają jedynie banki. Trafiają do niej informacje o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy konkretnego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które zyskujemy za poszczególne czynności.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość uzyskać bez weryfikacji informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Taką ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze zwrotem swych zadłużeń i dość często posiadają dostrzegalne spóźnienia. Wypada tutaj oznajmić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są udzielane poprzez podmioty pozabankowe.