Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już dzisiaj należy oznajmić, iż w minionym okresie spore zamieszanie na naszym rynku ofert pożyczkowych zrobiła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na okoliczność, że coraz większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i obeznanych doradców pożyczkowych nie ma w tym jakiegokolwiek szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii udzielania kredytów przez rodzime banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt otrzymywał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego podwyższenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy takiego rodzaju które to były w sposób nieprawidłowy obsługiwane. W tym momencie strategia kredytowa jest o wiele bardziej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest stosunkowo oporne i z tym powinno się łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak ogromnie atrakcyjna.

Pełno osób, które nie orientuje się w problematyce finansów jest w stanie z pewnością postawić pytanie „Czymże odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Kluczową różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego są dostrzegalne różnice w formalnościach jakie to musimy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.