Pożyczki bez zaświadczeń- nie badamy dochodu, nie wymagamy poręczycieli


Okres realnego socjalizmu kiedy staliśmy po parenaście godz, czasem w przykrych warunkach pogodowych po jakichkolwiek produkt w rozwlekłych kolejkach minęły bezpowrotnie. W tym momencie, po dwudziestu pięciu latach od transformacji ustrojowej egzystujemy już w całkiem odmiennych stosunkach ekonomicznych i społecznych. Żyjemyw społeczeństwie materialistycznym w którym o coraz większej ilości spraw decyduje posiadanie zasobów finansowych. Zwiększające się oczekiwania konsumpcyjne zdynamizowały sektor usług finansowych. W ostatnich dniach i miesiącach prawdziwym przebojem okazały się pożyczki bez zaświadczeń.

Z czym należy wiązać naprawdę szerokie zainteresowanie tym właśnie produktem finansowym? Dla jednostki, która w swym życiu miała sposobność pozyskać kredyt lub pożyczkę kwestia jest jasna i zrozumiała. Laik jednak może nie rozumieć z jakiego powodu pożyczki bez zaświadczeń są do tego stopnia popularne w naszym państwie. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć nieco przedmiotowe zagadnienie.

Każda jednostka, która to chociażby raz w swoim życiu decydowała się na kredyt lub pożyczkę wie doskonale, że przy staraniu się o konkretną sumę gotówki wskazane jest przedstawić zbiór dokumentów. Jednym z nich jest zaświadczeni o przychodach jakie otrzymujemy. W wypadku jesteśmy czynni zawodowo to o takiego rodzaju poświadczenie powinniśmy się starać u pracodawcy. Ale już jeśli już pobieramyświadczenie rentowe lub świadczenie emerytalne to konieczny jest dokument określający wysokość renty lub emerytury. Natomiast jeśli potrzebujemy pożyczki bez zaświadczeń to tego rodzaju dowodów nie potrzebujemy. Jednakże należy posiadać świadomość, że tego typu pożyczki mogą być obciążone względnie wysokimi kosztami.