Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to idealny sposób aby w dość okrojonym czasie otrzymać pokaźną kwotę pieniędzy. W minionym czasie stały się one coraz bardziej wzięte a krąg usatysfakcjonowanych odbiorców rośnie w stabilnym tempie.

Jakiego typu wytyczne przychodzi spełnić aby uzyskać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności pozostaje wskazać, że należy być właścicielem konkretnej partii gruntu tj. parceli. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości powinno być stwierdzone aktem notarialnym a w kategorii II KW powinniśmy figurować jako jedyni właściciele (w wypadku gdy jest paru współwłaścicieli to potrzebna jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna sytuacja to takowa w której działka nie jest obciążona żadnym prawem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w kategorii IV ksiąg wieczystych).

Od wyceny zastawianej nieruchomości jest zależna ostatecznie suma przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest względnie wyższa niźli np. gruntu rolnego. Z tego powodu inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wartości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest równie solidne.

Pożyczka pod zastaw działki jest całkowicie bezpieczna ponieważ do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron osiąga pewność, że wszystkie kwestie od strony prawnej zostaną zrealizowane z należytą pieczołowitością.