Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Renomowany dwu tygodnik o tematyce finansowej opisał w ostatnim tygodniu dowody statystyczne z jakich wypływa bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, iż coraz to więcej Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swojego zadłużenia. Przyczynia się do dużej liczby katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest odpowiednia pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto ma możliwość na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej poszukiwać? W zwięzłym paragrafie postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę w jak kłopotliwej sytuacji jest osoba zadłużona. Jeśli nie opłaca swych zobowiązań to praktycznie w każdym banku otrzymuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Jednakże takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowane właśnie na tak złożone sytuacje.

Naczelnym typem pomocy z jakiej to mają szansę skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich kluczową korzyścią jest to, że nikt nie weryfikuje informacji zamieszczonych w tzw. rejestrach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym przypadku jest porozumienie zawarte między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Gwarantem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko posiadamy mieszkanie, dom lub działkę to o tego rodzaju pożyczkę jesteśmy wstanie się starać.