Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda osoba, która to choć raz w całym swoim życiu miała styczność z bankami z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której pod żadnym pozorem nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót wzięty z nomenklatury kretytowej, który przeciętnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wyłuszczyć te fundamentalne terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli organizacja, która została stworzona przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki uczyniły banki tak aby strategia kredytowa była przeprowadzana na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której dostęp mają wyłącznie banki. Wchodzą do niej dane o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy ustalonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to zdobywamy za konkretne czynności.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość dostać bez weryfikacji danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową ofertą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i dość często posiadają pokaźne opóźnienia. Należy tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.