Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu


Pożyczki pod zastaw działki to doskonały sposób aby w stosunkowo okrojonym czasie dostać dostrzegalną kwotę gotówki. W minionym okresie stały się one coraz to w wyższym stopniu popularne a grono zadowolonych odbiorców wzrasta w stałym rytmie.

Jakie warunki powinno się osiągnąć aby osiągnąć popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności trzeba wskazać, że wskazane jest być właścicielem konkretnej części terenu tj. parceli. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości winno być stwierdzone aktem notarialnym a w kategorii II KW powinniśmy widnieć jako jedyni właściciele (wówczas gdy jest kilku współwłaścicieli to wymuszona jest ich zgoda przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza okoliczność to takowa w której działka nie jest obciążona żadnym prawem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w kategorii IV ksiąg wieczystych).

Od wyceny zastawianej nieruchomości zależy finalnie suma przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest relatywnie większa niż np. gruntu rolniczego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wartości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna dlatego, że do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron zyskuje pewność, że wszystkie kwestie od strony prawnej zostaną zrobione z właściwą pieczołowitością.