Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana


Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w ostatnim czasie całkiem znanym zagadnieniem. Poglądy na jej temat pozostają jednakże całkowicie odmienne. Swój chłodny klimat zawdzięcza w szczególności doniesieniom medialnym, jakie to ostrzegają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które się z nią łączą. Uprzedzają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przyznawanych pożyczek przechwytywali mieszkania biednych osób.

Rzeczywistość okazuje się być jednakże odrobinę w wyższym stopniu skomplikowana niż w schemacie ubodzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W każdej sferze życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się wartościować w sposób generalny konkretnego zjawiska. Standardowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni pewna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron ma świadomość ściśle na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane przez podmioty prywatne (standardowe kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przekazywane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody podpisywania umów przez równe podmioty, która to zasada zawiera się polskim kodeksie cywilnym. Strony ustalają, że jedna ze stron udziela pożyczki w danej wysokości a 2ga strona obiecuje ją zwrócić w ustalonym czasie, razem z pobocznymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że osobisty inwestor nie dzierży uprawnień banku (np. nie posiada możliwości weryfikować osoby w BIK). Zabezpiecza się w związku z tym poprzez zrealizowanie wpisu w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to względnie nieskomplikowana struktura od strony prawnej.