Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która chociaż raz w całym swoim życiu miała do czynienia z bankami z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym razie nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót zaczerpnięty z nomenklatury finansowej, który przeciętnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wyjaśnić te główne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest instytucja, która to została stworzona przez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki poczyniły banki tak aby polityka kredytowa była prowadzona na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której to wejście posiadają wyłącznie banki. Przenikają do niej wiadomości o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy ustalonego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to odbieramy za poszczególne czynności.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość zdobyć bez oceny danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swych zadłużeń i dość często posiadają spore spóźnienia. Trzeba tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane poprzez podmioty pozabankowe.