Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już w tym momencie trzeba oznajmić, iż w minionym czasie spore zamieszanie na polskim rynku usług kredytowych poczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Eksperci wskazują na okoliczność, że coraz większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i doświadczonych doradców pożyczkowych nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany strategii udzielania kredytów przez nasze banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt otrzymywał w zasadzie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem widocznego podwyższenia zobowiązań przeterminowanych, czyli tego rodzaju które to były w sposób nieprawidłowy opłacane. W tym momencie taktyka kredytowa jawi się być o wiele mocniej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest stosunkowo kłopotliwe i z tym należy wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak ogromnie popularna.

Masa ludzi, które nie orientuje się w temacie finansów jest w stanie z pewnością zapytać „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Nadrzędną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego istnieją poważne różnice w formalnościach jakie powinniśmy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.