Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda jednostka, która to chociażby raz w całym swoim życiu miała styczność z agencjami bankowymi z pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której w żadnym razie nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii kretytowej, który to zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wyłożyć te główne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki uczyniły banki aby strategia kredytowa była przeprowadzana na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której to wejście mają tylko i wyłącznie banki. Wchodzą do niej dane o tym, że staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy konkretnego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to zdobywamy za określone działania.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość otrzymać bez analizy danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dosyć często mają zauważalne opóźnienia. Wypada tutaj oznajmić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.