Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już teraz należy oznajmić, że w minionym okresie zauważalne zamieszanie na naszym rynku propozycji kredytowych uczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Eksperci wskazują na fakt, że coraz to szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i profesjonalnych doradców pożyczkowych nie ma w tym jakiegokolwiek szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany strategii przekazywania kredytów przez rodzime banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt otrzymywał w zasadzie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do widocznego zwiększenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy tego typu które to były w sposób niestosowny opłacane. W tym momencie polityka kredytowa zdaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest względnie oporne i z tym pozostaje łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie popularna.

Wiele ludzi, które nie orientuje się w temacie finansów może z całą pewnością zapytać „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Kluczową różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego istnieją poważne różnice w formalnościach jakie powinniśmy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona względnie mniejszymi formalnościami.