Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W tej chwili w naszym własnym kraju stopień bezrobocia plasuje się niestety na dość znacznym stopniu (w tym momencie jest to około 12 proc.). Niełatwo mówić o wiarygodności statystyk niemniej jednak jesteśmy wstanie przyjąć, że są one zbliżone do rzeczywistości. Sytuacja ludzi nieposiadających pracy jest o tyle ciężka, iż z jednej strony nie posiadają dochodów a z 2-iej nie mają szansy zaciągnąć jakiegokolwiek kredytu mając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w ostatnim czasie pokazał się na rynku usług pożyczkowych całkowicie nowy produkt kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Jest to na pewno świetna informacja dla każdej osoby, jaka nie posiada pracy a występują u niej niespodziewane wydatki np. przymus wymiany piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to szczególny wariant kredytu a którego uzyskanie wiąże się z szeregiem wymagań które to przychodzi spełnić. W 1szej kolejności należy powiedzieć, że tego rodzaju kredyt to standardowe zobowiązanie przedstawiane na bazie podpisanego oświadczenia. Jest zrozumiałym bowiem, że ze względów obiektywnych zaświadczenia o zarobkach pozyskać nie może. W zatwierdzonym oświadczeniu, osobistym podpisem uwierzytelniamy stan rzeczywisty np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca dostajemy sumę 2 tys. złotych zarobku na rękę. (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę w bankach w trakcie starania się o pożyczkę).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny również dla osób które nie mają pisemnego potwierdzenia wykonywanej pracy. Nie oszukujemy się, wielu naszych rodaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania jakichkolwiek składek.