Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to świetny środek aby w stosunkowo krótkim czasie otrzymać poważną sumę środków finansowych. W minionym czasie stały się one coraz to bardziej znane a krąg zadowolonych konsumentów rośnie w stałym rytmie.

Jakie warunki należy spełnić aby uzyskać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności warto określić, że powinno się być właścicielem konkretnej partii obszaru tj. działki. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości winno być ustalone dokumentem a w dziale II ksiąg wieczystych musimy widnieć jako jedyni właściciele (jeżeli jest kilku współwłaścicieli to niezbędna jest ich akceptacja przy zawieraniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza okoliczność to taka w której parcela nie jest obciążona jakimkolwiek uprawnieniem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w kategorii IV ksiąg wieczystych).

Od wyceny zastawianej nieruchomości jest zależna finalnie kwota udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest znacznie większa niźli np. obszaru rolniczego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wysokości z takiej przyczyny, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie solidne.

Pożyczka pod zastaw działki jest całkowicie bezpieczna dlatego, że do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron otrzymuje pewność, że wszelkie kwestie od strony prawniczej pozostaną zrealizowane z należytą pieczołowitością.