Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są relatywnie nową ofertą na polskim rynku ofert kredytowych. Jednak w swojej własnej budowie przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe oferowane przez typowe banki. Warto jednakże wskazać na nieco istotnych rozbieżności.

Naczelna z nich to podmiot, który to jest w stanie użyczyć kwotę wnioskowanej pożyczki. Jeśli przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to gdy mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. W większości wypadków jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w przedmiocie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Sprawdzanie zdolności kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to następna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe próbując podtrzymać zdrową politykę kredytową są obowiązane do analizowania i weryfikacji osób, jakie to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mają, chociaż statystyczne podstawy aby zakładać, że kredyt będzie opłacany w sposób należyty.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na trochę odrębnych regułach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możności weryfikacji ewentualnej jednostki która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do głównego narzędzia jakim dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym niezbędne jest używanie adekwatnych zabezpieczeń spłacenia pożyczki