Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W tej chwili w naszym państwie stopień bezrobocia utrzymuje się niestety na relatywnie dużym poziomie (w obecnej chwili jest to około 12 %). Niełatwo mówić o wiarygodności statystyk niemniej jednak jesteśmy wstanie przyjąć, iż są one bliskie rzeczywistości. Położenie ludzi nieposiadających pracy jest o tyle trudna, że z jednej strony nie posiadają przychodów a z 2-giej nie mają możliwości zaciągnąć żadnego kredytu posiadając tylko zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w ostatnim czasie pojawił się na rynku usług kredytowych nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Będzie to z pewnością miła wiadomość dla każdej osoby, która to nie ma zatrudnienia a nadchodzą u niej nieprzewidziane koszty np. przymus naprawy piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to charakterystyczny wariant kredytu a któregoż zdobycie łączy się z szeregiem wymogów jakie pozostaje wykonać. W 1szej kolejności wypada zakomunikować, że taki kredyt to typowe zobowiązanie przedstawiane na podstawie zatwierdzonego oświadczenia. Jest jasnym bowiem, iż ze względów obiektywnych poświadczenia o przychodach uzyskać nie może. W zatwierdzonym oświadczeniu, osobistym podpisem uwierzytelniamy stan faktyczny np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca uzyskujemy kwotę 2 tys. pln dochodu na rękę. (umowy cywilne nie są brane pod uwagę w bankach w trakcie starania się o kredyt).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny także dla osób które to nie posiadają formalnego potwierdzenia zatrudnienia. Nie czarujmy się, wielu naszych rodaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania żadnych składek.