Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to doskonały sposób ażeby w stosunkowo okrojonym czasie pozyskać znaczną kwotę gotówki. W minionym okresie stały się one coraz w większym stopniu znane a grono zadowolonych konsumentów wzrasta w stabilnym tempie.

Jakiego rodzaju warunki powinno się osiągnąć aby otrzymać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności należy wskazać, że powinno się być właścicielem określonej partii gruntu tj. parceli. Dzierżone przez nas uprawnienie do nieruchomości winno być stwierdzone dokumentem a w dziale II ksiąg wieczystych powinniśmy figurować jako jedyni właściciele (w wypadku gdy jest paru współwłaścicieli to potrzebna jest ich akceptacja przy zawieraniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, doskonała sytuacja to takowa w której parcela nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności finalnie suma przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to parcela budowlana to jej wartość jest relatywnie wyższa niźli np. terenu rolniczego. Z tej przyczyny inwestor będzie skłonny użyczyć pożyczki w większej wysokości z takiej przyczyny, że zabezpieczenie spłaty jest równie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna albowiem do podpisania i zatwierdzenia warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron dostaje gwarancję, że wszelkie sprawy od strony prawnej zostaną zrealizowane z należytą pieczołowitością.