Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już w tej chwili wypada powiedzieć, iż w ostatnim czasie duże zamieszanie na naszym rynku ofert kredytowych zrobiła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na okoliczność, że coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i profesjonalnych konsultantów finansowych nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany strategii udzielania kredytów przez rodzime banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt dostawał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem widocznego zwiększenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy tego typu które to były w sposób niewłaściwy obsługiwane. W tej chwili taktyka kredytowa jawi się być o wiele mocniej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest względnie trudne i z tym pozostaje wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak ogromnie atrakcyjna.

Dużo osób, które to nie orientuje się w tematyce finansów może z całą pewnością postawić pytanie „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Nadrzędną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego istnieją duże różnice w formalnościach które to musimy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.