Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W teraźniejszych czasach w dużym stopniu wzrosła cena informacji. Ta osoba, która wie więcej i umie zrobić pożytek z tej wiedzy jest niezmiernie pożądanym typem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Posiadana wiedza jest w stanie być nam też w dużym stopniu przydatna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla wielu osób może okazać się zaskoczeniem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko przez bank ale również przez osobę prywatną.

Generalnie mamy możliwość rozróżnić 2 rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obie nazwy). Są między nimi określone rozróżnienia, które to mam nadzieję poniższy paragraf uwydatni. Bank jako instytucja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na wykup domu, zakup mieszkania itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób wyznaczony w umowie kredytowej. Bank chcąc zabezpieczyć zwrot udzielonego kredytu określa wymóg polegający na zrobieniu wpisu w części IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w stosunkowo krótkim czasie spełnić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku pieniądze są przekazywane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei zatwierdzana u notariusza. Na dodatek pożyczkodawca posiada możliwość się asekurować przez wpis w dziale IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub dziale II KW- własność.