Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W nowoczesnych czasach wysoce wzrosła cena informacji. Ta osoba, która to wie więcej i umie zrobić pożytek z tej wiedzy jest niezwykle pożądanym rodzajem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy jest w stanie być nam także wysoce korzystna w osobistym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej ilości osób może okazać się zaskoczeniem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko przez bank ale również przez osobę prywatną.

Ogólnie zdołamy rozróżnić dwa rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obydwie nazwy). Są między nimi konkretne różnice, które posiadam nadzieję niniejszy materiał uwydatni. Bank jako instytucja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na nabycie domu, kupienie mieszkania itp.). Z tej też przyczyny zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób wyznaczony w umowie kredytowej. Bank pragnąc zabezpieczyć zwrot przyznanego kredytu stawia warunek polegający na zrobieniu wpisu w części IV ksiąg wieczystych nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w relatywnie krótkim czasie spełnić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku pieniądze są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast zatwierdzana u notariusza. Oprócz tego pożyczkodawca posiada możliwość się ubezpieczyć przez zapis w części IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub części II KW- własność.