Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już dzisiaj należy oznajmić, że w minionym okresie zauważalne zamieszanie na naszym rynku ofert finansowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Profesjonaliści wskazują na okoliczność, że coraz większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zasłużonych doradców finansowych nie ma w tym choćby minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii przyznawania kredytów przez krajowe banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt pozyskiwał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do znacznego podwyższenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy tego rodzaju które były w sposób wadliwy opłacane. W tej chwili polityka kredytowa jest o wiele bardziej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest relatywnie kłopotliwe i z tym należy łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo popularna.

Dużo ludzi, które to nie orientuje się w zagadnieniach finansów jest w stanie z pewnością postawić pytanie „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Nie licząc tego istnieją zauważalne różnice w formalnościach które to powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona względnie mniejszymi formalnościami.