Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, która choć raz w całym swoim życiu miała styczność z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym razie nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót zaczerpnięty z terminologii bankowej, który zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wyjaśnić te naczelne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która została stworzona przez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki aby polityka kredytowa była prowadzona na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to wejście mają tylko banki. Trafiają do niej wiadomości o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy konkretnego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które dostajemy za poszczególne czynności.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki możemy zdobyć bez weryfikacji danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Taką ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swoich zadłużeń i dość często mają pokaźne spóźnienia. Wypada tutaj oznajmić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.