Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Przebywamy w systemie konsumpcyjnym. Jesteśmy wstanie to zaobserwować każdego dnia, oglądając telewizję, serfując po Internecie i czytając bieżącą prasę. Z każdego obszaru napastują nas oferty reklamowe, które to prowokują do kupna nowego auta lub nowego telewizora. To co jeszcze rok temu było ostatnim krzykiem technologii, w tej chwili jest już stare. W jaki sposób zdołamy coś nabyć jeżeli nasze honorarium na to nie pozwala. Znakomitym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tym momencie jesteśmy wstanie postawić zapytanie „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od innych produktów finansowych, które są oferowane na naszym rynku finansowym”? Fundamentalnym pojęciem w tym przypadku jest słowo oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, iż z reguły gdy ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to jesteśmy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle ważne, iż na takim dokumencie są widoczne potencjalne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. Jeśli bank widzi tego rodzaju wzmiankę to oczywistym jest, iż kredytu w żadnym przypadku nie udzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja przeznaczona przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które to nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swego przychodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego rodzaju są przydzielane na ogół przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.