Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda jednostka, jaka chociażby raz w całym swoim życiu miała styczność z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której to w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót zaczerpnięty z nomenklatury finansowej, który to przeciętnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom wyjaśnić te podstawowe terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli organizacja, jaka została stworzona poprzez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki poczyniły banki tak aby polityka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której to dostęp mają tylko i wyłącznie banki. Trafią do niej dane o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy ustalonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które otrzymujemy za określone działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy uzyskać bez analizy danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju propozycją są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swych zadłużeń i dość często posiadają spore spóźnienia. Wypada tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są przydzielane przez podmioty pozabankowe.