Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W terażnieszych czasach znacznie wzrosła wartość informacji. Ta jednostka, która to wie więcej i da radę zrobić pożytek z tej wiedzy jest niezmiernie poszukiwanym typem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Posiadana wiedza może być nam też w dużym stopniu użyteczna w osobistym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się zaskoczeniem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale także poprzez osobę prywatną.

Generalnie mamy możliwość wyróżnić 2 rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obydwie nazwy). Są między nimi ustalone rozróżnienia, które to mam nadzieję poniższy materiał uwypukli. Bank jako firma finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, zakupienie lokalu mieszkalnego itp.). Z tej też przyczyny zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób sprecyzowany w umowie kredytowej. Bank pragnąc ubezpieczyć spłatę udzielonego kredytu stawia warunek polegający na zrobieniu wpisu w części IV KW posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w relatywnie krótkim czasie spełnić swoje roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana kancelarii notarialnej. Co więcej pożyczkodawca będzie w stanie się asekurować poprzez zapis w części IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub dziale II ksiąg wieczystych- własność.