Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Znany dwu tygodnik o tematyce finansowej wskazał w minionym tygodniu dowody statystyczne z jakich wypływa dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, iż coraz to większa ilość Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z poprawną obsługą swego własnego obciążenia. Jest to powodem wielu tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Ludziom zadłużonym należy się adekwatna pomoc. Jedną z dróg wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto posiada możliwość na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej szukać? W krótkim paragrafie postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę w jak zawiłej sytuacji jest osoba zadłużona. Jeśli nie zwraca swoich zobowiązań to właściwie w każdym miejscu otrzymuje odpowiedź negatywną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Aczkolwiek takie sformułowanie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak zawikłane sytuacje.

Fundamentalnym rodzajem pomocy z jakiej to mają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich priorytetową korzyścią jest to, że nikt nie weryfikuje danych zamieszczonych w tzw. bazach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym wypadku jest porozumienie powstałe między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko posiadamy lokal mieszkalny, dom lub działkę to o takową pożyczkę posiadamy możliwość się starać.