Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Znany dwu tygodnik o tematyce finansowej wskazał w minionym tygodniu dane statystyczne z jakich wypływa dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, iż coraz to większa ilość Młodych Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z właściwą obsługą swego własnego obciążenia. Jest to powodem dużej liczby katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do tego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym wskazana jest adekwatna pomoc. Jedną z dróg wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na takową pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej poszukiwać? W krótkim paragrafie postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę w jak trudnej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. W wypadku gdy nie spłaca swoich zobowiązań to faktycznie w każdym miejscu dostaje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Jednak takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowywane właśnie na tak zawiłe sytuacje.

Podstawowym typem pomocy z jakiej to mogą skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich kluczową korzyścią jest to, że nikt nie bada informacji zamieszczonych w tzw. rejestrach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym przypadku jest porozumienie zawarte między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą która posiada długi. Gwarantem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Wobec tego też jeśli tylko mamy lokal mieszkalny, dom lub parcelę to o takową pożyczkę jesteśmy wstanie się starać.