Kredyt pod zastaw mieszkania najbardziej atrakcyjne propozycje na rynku.


W obecnych czasach wysoce zwiększyła się wartość informacji. Ta osoba, która to wie więcej i jest w stanie zrobić pożytek z tej wiedzy jest bardzo poszukiwanym typem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam również wysoce użyteczna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla wielu osób może okazać się szokiem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przekazany nie tylko przez bank ale również poprzez osobę prywatną.

Generalnie damy radę rozróżnić 2 rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obie nazwy). Są między nimi konkretne rozróżnienia, które posiadam nadzieję poniższy paragraf uwydatni. Bank jako instytucja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, zakupienie lokalu mieszkalnego itp.). Z tego też powodu zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób zarysowany w umowie kredytu. Bank pragnąc zabezpieczyć spłatę przyznanego kredytu określa warunek polegający na zrobieniu zapisu w dziale IV KW posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w stosunkowo krótkim czasie spełnić swoje roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są przekazywane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei zatwierdzana u notariusza. Dodatkowo pożyczkodawca będzie w stanie się zabezpieczyć poprzez wpis w dziale IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub części II KW- własność.