Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W tym momencie w naszym własnym kraju wysokość bezrobocia utrzymuje się niestety na stosunkowo wysokim stopniu (w tej chwili jest to około 12 %). Ciężko polemizować o rzetelności statystyk ale możemy przyjąć, iż są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja ludzi nieposiadających pracy jest o tyle ciężka, że z jednej strony nie pozyskują dochodów a z drugiej nie są w stanie zaciągnąć jakiegokolwiek zobowiązania posiadając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w ostatnim czasie pokazał się na rynku usług kredytowych nowy produkt kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Będzie to na pewno dobra wiadomość dla każdej osoby, jaka nie ma pracy a występują u niej nagłe wydatki np. konieczność wymiany piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to charakterystyczny typ kredytu a któregoż otrzymanie łączy się z szeregiem wymagań jakie pozostaje spełnić. W 1szej kolejności trzeba powiedzieć, że tego rodzaju kredyt to typowe zobowiązanie przedstawiane na podstawie zatwierdzonego oświadczenia. Jest zrozumiałym bowiem, iż ze względów obiektywnych poświadczenia o przychodach pozyskać nie może. W zatwierdzonym oświadczeniu, osobistym podpisem potwierdzamy stan rzeczywisty np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca dostajemy kwotę 2 tys. pln dochodu netto. (umowy cywilne nie są brane pod uwagę w bankach w trakcie starania się o pożyczkę).

Kredyt dla bezrobotnych jest dostępny też dla osób które nie posiadają formalnego potwierdzenia zatrudnienia. Nie czarujmy się, wielu Polaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania jakichkolwiek składek.