Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny środek ażeby w relatywnie okrojonym czasie uzyskać znaczną sumę środków finansowych. W ostatnim czasie stały się one coraz w większym stopniu atrakcyjne a grono zadowolonych nabywców wzrasta w trwałym rytmie.

Jakiego typu warunki warto spełnić aby otrzymać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności pozostaje określić, że trzeba być właścicielem ustalonej partii obszaru tj. działki. Wykorzystywane przez nas uprawnienie do nieruchomości powinno być stwierdzone aktem notarialnym a w dziale II ksiąg wieczystych powinniśmy figurować jako jedyni posiadacze (jeżeli jest paru współwłaścicieli to wymuszona jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek prawem osób 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności finalnie suma udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Dla przykładu jeśli jest to parcela budowlana to jej wartość jest stosunkowo większa niż np. obszaru rolnego. Z tego powodu inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest równie solidne.

Pożyczka pod zastaw działki jest całkowicie bezpieczna dlatego, że do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron dostaje gwarancję, że wszelkie kwestie od strony prawniczej pozostaną zrealizowane z należytą pieczołowitością.