Kredyt dla bezrobotnych - najlepsze rozwiązanie dla zadłużonych


W tej chwili w naszym państwie poziom bezrobocia utrzymuje się niestety na względnie dużym poziomie (obecnie jest to około 12 %). Niełatwo mówić o wiarygodności statystyk ale jesteśmy wstanie przyjąć, iż są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja ludzi bezrobotnych jest o tyle kłopotliwa, iż z jednej strony nie posiadają przychodów a z 2-iej nie są w stanie zaciągnąć żadnego zobowiązania mając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w ostatnim czasie pojawił się na rynku usług pieniężnych kompletnie nowy produkt kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Jest to na pewno świetna informacja dla każdej osoby, która to nie ma zatrudnienia a nadchodzą u niej nieprzewidziane wydatki np. potrzeba wymiany piecyka gazowego. Kredyt dla bezrobotnych to specyficzny typ kredytu a którego uzyskanie łączy się z szeregiem wymogów które przychodzi spełnić. W 1szej kolejności trzeba zakomunikować, że tego typu kredyt to typowe zobowiązanie prezentowane na podstawie podpisanego oświadczenia. Jest jasnym bowiem, że ze względów obiektywnych poświadczenia o dochodach pozyskać nie może. W podpisywanym oświadczeniu, osobistym podpisem uwierzytelniamy stan rzeczywisty np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca otrzymujemy kwotę 2 tys. złotych dochodu na rękę. (umowy cywilne nie są brane pod uwagę w instytucjach bankowych w trakcie starania się o kredyt).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny także dla osób które nie posiadają formalnego potwierdzenia wykonywanej pracy. Nie czarujmy się, wielu naszych rodaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania jakichkolwiek składek.