Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda jednostka, która to choć raz w całym swoim życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której to nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo mówiący skrót wzięty z nomenklatury kretytowej, który to przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wytłumaczyć te fundamentalne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest organizacja, która została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, w krótkim czasieo po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki tak by taktyka kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to wejście posiadają wyłącznie banki. Wchodzą do niej wiadomości o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy określonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które uzyskujemy za konkretne działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy otrzymać bez oceny danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swoich zadłużeń i dosyć często mają zauważalne opóźnienia. Wypada tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.