Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Przebywamy w społeczeństwie konsumpcyjnym. Damy radę to utrwalić każdego poranka, oglądając telewizję, wędrując po Sieci i analizując bieżącą prasę. Z każdego obszaru atakują nas propozycje marketingowe, które prowokują do kupna nowego auta lub nowego odbiornika tv. To co jeszcze dwanaście miesięcy temu było ostatnim krzykiem techniki, dzisiaj jest już przestarzałe. W jaki sposób damy radę coś zakupić jeżeli nasze wynagrodzenie na to nie zezwala. Kapitalnym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili mamy możliwość zadać pytanie „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od pozostałych produktów finansowych, które są przedkładane na naszym rynku usług finansowych”? Fundamentalnym pojęciem w tym przypadku jest wyrażenie oświadczenie. Należy bowiem zdać sobie sprawę, że w większości wypadków gdy ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to jesteśmy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle ważne, iż na takim dokumencie widnieją ewentualne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. Jeśli bank widzi takową informację to jasnym jest, iż kredytu w jakimkolwiek przypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do użytkowników zadłużonych lub takich, które nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego zarobku (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego typu są przydzielane z reguły przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. agencje chwilówkowe.