Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, jaka choć raz w całym swym życiu miała zetknięcie z bankami z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której to nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót wzięty z nomenklatury kretytowej, który przeciętnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu termin kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te fundamentalne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która to została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki tak aby polityka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której to wejście mogą mieć wyłącznie banki. Wchodzą do niej dane o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy konkretnego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to zdobywamy za konkretne czynności.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki jesteśmy w stanie osiągnąć bez weryfikacji danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań i bardzo często mają duże spóźnienia. Należy tutaj oznajmić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są oferowane przez podmioty pozabankowe.