Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tym momencie należy powiedzieć, iż w ostatnim czasie zauważalne zamieszanie na naszym rynku ofert finansowych poczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na fakt, iż coraz szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i obeznanych konsultantów finansowych nie ma w tym choćby minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji polityki udzielania kredytów przez rodzime banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt pozyskiwał praktycznie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do znacznego powiększenia zadłużeń przeterminowanych, czyli takiego rodzaju które były w sposób niepoprawny opłacane. W tej chwili strategia kredytowa wydaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest relatywnie ciężkie i z tym powinno się wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo atrakcyjna.

Wiele ludzi, które nie orientuje się w zagadnieniach finansów jest w stanie z całą pewnością zapytać „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego istnieją duże różnice w formalnościach które to musimy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona względnie mniejszymi formalnościami.