Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są relatywnie nową ofertą na polskim rynku propozycji finansowych. Aczkolwiek w swojej budowie przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe oferowane przez zwyczajne banki. Należy jednakże wskazać na nieco ważnych rozbieżności.

1-wsza z nich to podmiot, który jest w stanie przekazać sumy wnioskowanej pożyczki. Jeśli przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to gdy rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Na ogół jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w przedmiocie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Analiza historii kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe próbując utrzymać wydolną politykę kredytową są zobowiązane do badania i sprawdzenia osób, które to są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu posiadają, chociaż statystyczne przesłanki aby zakładać, że dług będzie obsługiwany w sposób odpowiedni.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na nieco odrębnych zasadach. Pożyczkodawca nie ma bowiem możności przetestowania potencjalnej osoby która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do podstawowego sprzętu jakim dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym wymagane jest stosowanie stałych gwarancji spłacenia pożyczki